אוקטובר 2010, תשע"א

לכבוד עמותת "לקראת שבת"
"המדליק נר מנר, הנר דולק וחברו אינו חסר"   (במדבר רבה, פרשה י"ג )
מתנדבי העמותה היקרים,
לאחר חמש שנים של עבודה משותפת עמכם ועקב שינויים מנהליים במחלקה לשירותים חברתיים מערב חיפה, אני מבקשת רגע לפי עזיבתי את תפקידי כרכזת מתנדבים במחלקה, לומר לכם כמה מילים.
תקצר היריעה מכל מה שרוחש לו ליבי בבואי לתאר את הקשר העמוק שנוצר בינינו לאורך השנים.
קשר שתרומתו הברוכה האירה את חייהן של משפחות רבות והביאה להן שמחה ואושר.
אמנם חלקכם הרב אינו מכיר אותי באופן אישי, ואף אני אותו, אך תודות לשתי נשים מופלאות, הגב' נעמי שחר, מנכ"לית העמותה והגב' טלי ישורון, רכזת העמותה, שעמדו עימי בקשר רציף וכמעט יומיומי, שאלו את השאלות שאתם העליתם בעקבות מפגשיכם עם המשפחות ואת הנקודות שאתם הערתם והארתם, ביקשו בקשות ודאגו לקיום רצף העברת המידע בינינו, למדתי להכיר אתכם. היכרות שהינה בעיקרה מהזווית האנושית שלכם.
אתם, שארזתם ודאגתם לשנע את חבילות המזון לבתיהם של משפחות נזקקות, תוך גילוי אהדה, אמפתיה ורצון כן לסייע ולעזור גם מעבר להבאת המזון עצמו. את כל הרשמים שלכם, הקשיים שראיתם והמסרים שהעברתם באופן מיידי לרכזות העמותה אני קיבלתי והשתדלתי להתייחס ולהגיב אליהם בהקדם, על מנת שביחד נוכל לסייע ולקדם את המענים לצורכיהן של המשפחות.
אתם, המתמודדים ומכילים את תגובות המשפחות, אשר אינן יודעות תמיד לומר תודה, אשר לעיתים אינן מתגמלות, ואף עשויות להקשות עליכם. אתם שהשכלתם להבין כי תגובות אלו נאמרות מתוך מצוקה ולא ממניעים אישיים כלפיכם.
כך בעצם, זכיתי להיחשף לקבוצת אנשים מסורה, המונעת מתוך תחושה פנימית של שליחות למען הפרט והקהילה, העושה את פעילות ההתנדבות במשך שנים רבות, מידי שבוע, באהבה ובהתמדה הראויים להערכה והוקרה רבה.

אני שמחה על הזכות הגדולה שניתנה לי להכיר אתכם המתנדבים ולעבוד עימכם בשיתוף פעולה פורה ומפרה כפי שנוצר בינינו.
אני מוקירה אתכם על נתינת הלב והנשמה, על שאתם חושבים על המשפחות הנזקקות ופועלים לסייע להן ועל יכולתכם להאיר, ולו במעט, את חייהן.

ועל כך, ברצוני לומר לכם תודה מקרב לב.

מי ייתן וירבו אנשים כמוכם בחיפה, המושיטים ידם למען משפחות נזקקות בעיר.
אני מאחלת לכם שתראו ברכה והצלחה בכל מעשי ידיכם ומאחלת לנו המשך שיתוף פעולה פורה בינינו גם בעתיד.

בכבוד רב ובתודה,

חנה מרגלית, עובדת סוציאלית ורכזת מתנדבים
המחלקה לשירותים חברתיים מערב חיפה